Urszula Kozieł     Architekt

Domy pasywne

Projektujemy domy pasywne i energooszczędne z zastosowaniem wszelkich zasad wiedzy technicznej. W naszych budynkach staramy się maksymalnie zwiększać zyski cieplne i zarazem redukować straty cieplne. Dobieramy w odpowiedni sposób materiały budowlane, grubości i rodzaje przegród cieplnych wykorzystując do tego celu profesjonalne programy komputerowe i sprawdzając by współczynnik przenikania ciepła był naprawdę możliwie niski. Odpowiednio kształtujemy bryłę tak by była jak najbardziej zwarta i ergonomiczna, a jednocześnie zaspokajała w pełni estetyczne potrzeby klienta.

Projektując wykorzystujemy światło dzienne tak by dom był jasny, przytulny i ciepły. Jednocześnie straty cieplne powodowane przez otwory okienne od strony północnej minimalizujemy stosując buforowy sposób projektowania pomieszczeń. Układ funkcjonalny budynku jest dostosowany do życzenia inwestora ale jednocześnie jest tak opracowany aby zminimalizować powierzchnię użytkową budynku (powierzchnię która generuje koszty utrzymania), jednocześnie sprawiając, że dom jest przestronny i wygodny.

To wszystko powoduje, że klient jest zawsze zadowolony, a wyniki certyfikatów energetycznych naszych budynków są bardzo korzystne.

Zgodnie z Ustawą z dnia 19 września 2007 o zmianie ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. Nr 191.poz. 1373) od dnia 01.01. 2009 wszystkie budynki nowopowstałe oddawane do użytkowania, oraz lokale i budynki podlegające zbyciu lub wynajmowi podlegają obowiązkowi certyfikacji.

http://www.dobry-projekt.com